Autor Wątek: Transport gości  (Przeczytany 14278 razy)

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Transport gości
dnia: 31 Stycznia 2015, 14:04
Jak transportujecie swoich gości weselnych? Tzn. czym? Autokarem, taksówkami? Chodzi mi o przewiezienie ich z kościoła do sali weselnej itd.

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 31 Stycznia 2015, 21:22
My dość standardowo - wynajmujemy autobus. W nocy odwiezie gości w dwóch rundach. Dla chętnych niedługo po północy i już na koniec wesela, jak Bóg da - około 4-5 rano.

vianooo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
    • http://www.m-bus.com.pl
Odp: Transport gości
dnia: 20 Lutego 2015, 08:12
Nie wiem czy to dobry pomysł. Wiadomym jest, że goście weselni o różnych godzinach wychodzą z przyjęcia weselnego zazwyczaj od 24:00 do 5-6 nad ranem. Chcesz wygonić gości którzy jeszcze się dobrze bawią bo część już siedzi w autobusie i kierowca ma zapalony silnik? Często jest tak że faktycznie z kościoła na salę podstawia się duży autokar lub autokary jeśli jest miejsce podjechać a na noc warto zastanowić się nad wynajem busów do odwożenia gości weselnych. To takie busy 8 osobowe albo 20 osobowe np 2szt które kursują w nocy przez 5 godzin i nawet odwożą gości do domów. Na pewno przewóz osób na weselu nie jest łatwym tematem do ogarnięcia i trzeba temu poświęcić chwilę.

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 26 Lutego 2015, 21:45
Vianoo jeśli mam być szczera, to może raz w życiu byłam na weselu, na którym goście bawili się do 6 nad ranem. Zazwyczaj około 4.30 już wszyscy chcieli się zmywać.

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 27 Lutego 2015, 07:35
 warto zastanowić się nad wynajem busów do odwożenia gości weselnych. To takie busy 8 osobowe albo 20 osobowe np 2szt które kursują w nocy przez 5 godzin i nawet odwożą gości do domów. Na pewno przewóz osób na weselu nie jest łatwym tematem do ogarnięcia i trzeba temu poświęcić chwilę.
\To ja już chyba wolałabym zamawiać taksówki, niż żeby ośmio lub dwudziestoosobowy bus woził co 5 minut każdego wujka i ciotkę, którzy raczyli się zdecydować, że jadą do domu, choć kilka minut wcześniej, gdy bus wyjeżdżał, mówili, że zostają jeszcze dłużej. Tak było na weselu mojej siostry i płaciła za każdy kurs busa wiozącego nawet jedną osobę.

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 28 Lutego 2015, 10:06
A uwierzycie, że kiedyś byłam na weselu, na którym w ogóle nie było transportu powrotnego dla gości?

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 28 Lutego 2015, 22:50
vianoo może i masz rację.... zdecydowanie musimy tę kwestię przedyskutować. Nie chciałabym, aby po udanym (mam nadzieję) weselu, humor gościom popsuł źle ustawiony transport.

vianooo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
    • http://www.m-bus.com.pl
Odp: Transport gości
dnia: 21 Marca 2015, 19:06
Maksineczka
Masz oczywiście racje, między godz. 2:00 a 4:00 najwięcej gości opuszcza przyjęcie weselne ale są goście np babcie lub starsze ciocie które zmywają się z imprezy około północy a są też wujkowie czy nasi znajomi którzy balują do końca 5-6 więc opcja z jednym autokarem powiedzmy o 4:00 też nie jest dobrym rozwiązaniem. Często więc decyzja pada na wynajem busów jednego lub dwóch mniejszych na tzw dyspozycje 24:00-5:00-6:00 wówczas płacimy ryczałt i czy taki bus wykona 2-3 kursy czy też 7 kursów to cena i tak jest jedna. W zasadzie nie ma limitu km jeśli przewóz osób jest na terenie miasta, dopłaca się tylko za dodatkowe godziny np po godzinie 6:00 gdyby kierowca skończył kursowanie busem :) tak też się zdarza.

Kasztanka
Ja tylko twierdzę że jak już zamawiamy transport to trzeba to przemyśleć jak ma wyglądać a uzależnione to jest od wielu rzeczy, gdzie odbywa się wesele, czy goście będą korzystać z transportu (bo może okazać się że nie potrzebnie wydajemy pieniądze na busy), czy trasa odwozu gości jest daleka bo jeśli tak to trzeba wziąć pod uwagę też to że jak bus pojedzie to może nie być go spowrotem długo pod salą weselną np 2h i goście następni chętni na transport będą się niecierpliwić, co z godziną kryzysową a więc 3:30 :) gdy chętnych na transport jest więcej niż miejsc w busie itp itp LOGISTYKA jest ważna.

« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2015, 19:11 wysłana przez vianooo »

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 24 Marca 2015, 21:15
Maksineczka
Masz oczywiście racje, między godz. 2:00 a 4:00 najwięcej gości opuszcza przyjęcie weselne ale są goście np babcie lub starsze ciocie które zmywają się z imprezy około północy a są też wujkowie czy nasi znajomi którzy balują do końca 5-6 więc opcja z jednym autokarem powiedzmy o 4:00 też nie jest dobrym rozwiązaniem. Często więc decyzja pada na wynajem busów jednego lub dwóch mniejszych na tzw dyspozycje 24:00-5:00-6:00 wówczas płacimy ryczałt i czy taki bus wykona 2-3 kursy czy też 7 kursów to cena i tak jest jedna. W zasadzie nie ma limitu km jeśli przewóz osób jest na terenie miasta, dopłaca się tylko za dodatkowe godziny np po godzinie 6:00 gdyby kierowca skończył kursowanie busem :) tak też się zdarza.

Kasztanka
Ja tylko twierdzę że jak już zamawiamy transport to trzeba to przemyśleć jak ma wyglądać a uzależnione to jest od wielu rzeczy, gdzie odbywa się wesele, czy goście będą korzystać z transportu (bo może okazać się że nie potrzebnie wydajemy pieniądze na busy), czy trasa odwozu gości jest daleka bo jeśli tak to trzeba wziąć pod uwagę też to że jak bus pojedzie to może nie być go spowrotem długo pod salą weselną np 2h i goście następni chętni na transport będą się niecierpliwić, co z godziną kryzysową a więc 3:30 :) gdy chętnych na transport jest więcej niż miejsc w busie itp itp LOGISTYKA jest ważna.
Hmmm... w sumie... rozsądanie vianooo prawi ;) Chyba jeszcze raz przemyślimy kwestie transportu naszych gości :)

bigis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 31 Stycznia 2016, 21:58
Najwygodniejszą formą jest bus np 9 osobowy, który rozwozi gości w każdej chwili. Proponuję takie usługi w woj. Lubuskim
tel. 600 358 481

Klara Nowak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 15 Marca 2016, 11:57
Tak na dobrą sprawę możliwość w zakresie organizacji transportu dla gości jest bardzo dużo. Wiele propozycji w tym zakresie, z różnych województw można znaleźć na http://www.czymdoslubu.pl/ogloszenia/transport-gosci-weselnych.html .
Są tam do wyboru: busy, limuzyny, autokary na różną ilość osób. Można na pewno znaleźć coś ciekawego.

alina66

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 07 Kwietnia 2017, 09:57
My zdecydowaliśmy, że wynajmemy busy, które przewiozą gości z kościoła na salę weselną. Znajoma poleciła nam skorzystanie z usług firmy DreamBus http://dream-bus.pl/imprezy-okolicznosciowe/. Wydaje mi się, że to najbardziej rozsądne rozwiązanie, wszyscy dotrą w tym samym czasie.

Gusia88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Transport gości
dnia: 02 Maja 2019, 21:10
Transport gości to bardzo ważna sprawa. We Wrocławiu działa ta firma http://wroclaw.nawrocki.info.pl/ U nich można wynając autokar naprawdę nowoczesny, dobrze wyposażony. Komfort gości jadących na wesele jest bardzo ważny w końcu.