Autor Wątek: Co każda pani domu mieć powinna  (Przeczytany 37826 razy)

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil

Wannę z termomasażem albo od razu z jakkuzzi :)
I kogoś do podawania drinków :)
Wszystko super dziewczyny ale zapomniałyście o gosposi :)

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Wszystko super dziewczyny ale zapomniałyście o gosposi :)
Och, faktycznie. Cóż za niedopatrzenie :D

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
To podstawa! Jak miło  byłoby wracać z pracy i nie musieć całego wieczoru spędzać jedną ręką mieszając zupę, drugą wycierając blaty i w międzyczasie jeszcze wieszać pranie .  ;) Ja w weekend nigdy nie mam czasu sprzątać i prać bo albo gdzieś idziemy albo jedziemy dlatego wszystko robię po pracy, a że wracam o 19.30 możecie sobie wyobrazić ile mi to zajmuje.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
To podstawa! Jak miło  byłoby wracać z pracy i nie musieć całego wieczoru spędzać jedną ręką mieszając zupę, drugą wycierając blaty i w międzyczasie jeszcze wieszać pranie . 
Och.... nie wiem, jak miło by było, ale jak tylko się dowiem, to z pewnością dam znać ;) Perspektywa z pewnością jest cudowna :D

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Ja się ostatnio zastanawiam na poważnie nad jakąś "pomocą domową". Nie na stałe, ale z raz w tygodniu do ogarnięcia największego bałaganu.

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
My mamy taką panią. Przychodzi raz w tygodniu. Oboje tak dużo pracujemy że nie chcę rzadkich chwil wolnego czasu poświęcać na sprzątanie.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Nie chce być niedyskretna ale dużo jej płacicie ? też myślę o czymś takim, bo każdą wolną chwilę spędzam z mopem albo przy garach

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Nie chce być niedyskretna ale dużo jej płacicie ? też myślę o czymś takim, bo każdą wolną chwilę spędzam z mopem albo przy garach
Moja mama zajmuje się takim sprzątaniem i bierze 10 zł za godzinę. To pewnie zależy też od miejscowości ale różnice są raczej nie większe niż +/- 3 zł. za godzinę.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
To lepiej sprzątać niż jako opiekunka do dzieci :) kiedyś dorabiałam jako opiekunka do dzieci to stawka u nas była koło 5zł/h a jedna zadzwoniła nawet z super świetną ofertą , za opiekę nad rocznymi bliźniakami łącznie z porządkami i gotowaniem oferowała 3zł/h

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

jovisse

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
To lepiej sprzątać niż jako opiekunka do dzieci :) kiedyś dorabiałam jako opiekunka do dzieci to stawka u nas była koło 5zł/h a jedna zadzwoniła nawet z super świetną ofertą , za opiekę nad rocznymi bliźniakami łącznie z porządkami i gotowaniem oferowała 3zł/h

Żałosna stawka!

Moja znajoma pracuje jako niania/opiekunka i zarabia 1400 zł, w tym musi raz w tygodniu posprzątać cały dom. Pracuje 8 h dziennie, 5 dni w tygodniu.
Niestety, dobre opiekunki cenią swoją pracę i żadna nie pójdzie pracować za 5 zł/h.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Przynajmniej wie za co pracuje . Właśnie o to chodzi , opiekunka do dziecka powinna znać swoją wartość bo dopóki znajdzie się jakaś która zgodzi się za połowę ceny to stawki będą właśnie takie jakie są.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
za opiekę nad rocznymi bliźniakami łącznie z porządkami i gotowaniem oferowała 3zł/h
Jest to dla mnie niewyobrażalne, że ludzie tak nisko cenią opiekę nad bezpieczeństwem własnych dzieci!!!!

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Czasem z ciekawości przeglądam oferty pracy w moim rejonie, wczoraj trafiłam na ogłoszenie :
"Opieka nad 9-miesięcznym dzieckiem, drobne porządki i posiłki dla dziecka, praca 2-zmianowa od 6-14 albo 14-22 , ważna od 1września ,stawka 350zł /miesięcznie "

Mam wrażenie że ta pani nie znajdzie opiekunki, bo nie sądzę żeby ktokolwiek wziął odpowiedzialność za tak maleńkie dziecko za takie pieniądze. A takich ogłoszeń pojawia się coraz więcej. ludzie chcą mieć opiekunkę a przy tym płacić grosze bo nikogo nie stać, nie myślą o tym że za 3zł/h nie znajdą naprawdę dobrej doświadczonej opiekunki co najwyżej dziewczynę zaraz po szkolę która nigdy nie miała dzieci.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Noże. Dobre noże to podstawa. I wcale nie po to, aby grozić nimi mężusiowi ;)
Albo nie zawsze po to ;)

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Teraz ciężko kupić porządne noże, ja ciągle chodzę i dokupuje bo wszystkie mi się szybko tępią , na początku są fajne ostre a za chwilę nóż do chleba bardziej wyrywa niż kroi.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."