Autor Wątek: Pielęgnacja skóry twarzy  (Przeczytany 16460 razy)

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 27 Lutego 2015, 23:32
Hej dziewczyny (a może i również panowie). Mam pytanie - jak pielęgnujecie swoją skórę twarzy, cerę. Chodzicie do kosmetyczki? Jakich kosmetyków używacie? Planujecie jakieś specjalne zabiegi przed ślubem?

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 28 Lutego 2015, 00:50
Do kosmetyczki chodzę kilka razy w roku. Zawsze jesienią i zimą na zabieg mikrodermabrazji i kwasy. Zimą w domu używam produktów z kwasami. Latem szaleję ;)

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 28 Lutego 2015, 23:46
Ja już prawie zrezygnowałam z kosmetyków drogeryjnych. Kupuję półprodukty, kosmetyki naturalne i takie też polecam. Najlepsze rezultaty dają mi np. toniki AHA/BHA.

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 01 Marca 2015, 00:15
Polecam olej kokosowy. Zamiast kremu do twarzy. Cudowny jest też peeling z jego użyciem: z dodatkiem soli lub cukru.

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 01 Marca 2015, 09:17
Ja już prawie zrezygnowałam z kosmetyków drogeryjnych. Kupuję półprodukty, kosmetyki naturalne i takie też polecam. Najlepsze rezultaty dają mi np. toniki AHA/BHA.

Masz na myśli Biochemię Urody?? Też bardzo ich lubię choć nie wszystkie produkty mi pasują. Te z kwasami są faktycznie fajne. Do tego olejek do mycia twarzy. Nakładam go na ściereczkę z mikrofibry i tak myję :)

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 01 Marca 2015, 14:17
Marta - z mikrofibry? Takiej do wycierania kurzu?? :o

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 01 Marca 2015, 16:11
To ja póki co odpowiem za Martę, bo również używam takiej szmatki. Tak - dokładnie to jest taka, jak ta do kurzu. Tylko, jak kupujesz szmatki do sprzątania, to płacisz 4 zł za osiem szmatek. A jak do twarzy, to ok. 11 zł. za jedną - jedyna różnica :)

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 30 Czerwca 2015, 22:25
Ja ostatnio idę coraz bardziej w stronę kosmetyków naturalnych do tego najlepiej polskich firm. I dzięki temu trafiłam na kosmetyki Sylveco - polecam lipowy płyn mincelarny.

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 01 Lipca 2015, 23:41
Ja ostatnio idę coraz bardziej w stronę kosmetyków naturalnych
Ja również, a nawet o krok dalej - kosmetyków domowych :)

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 02 Lipca 2015, 13:28
PRzede wszystkim zawsze bardzo dokładnie zmywam makijaż. Później obowiązkowo krem nawilżający. 3 razy w tygodniu mocny peeling i maseczka :)

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 02 Lipca 2015, 14:23
PRzede wszystkim zawsze bardzo dokładnie zmywam makijaż. Później obowiązkowo krem nawilżający. 3 razy w tygodniu mocny peeling i maseczka :)
Maksineczko mam nadzieję, ze nie przesadzasz z ostrością tych peelingów. Mechaniczne ścieranie wcale nie jest takie korzystne dla cery. Próbowałaś peelingów enzymatycznych?

alina66

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 10 Sierpnia 2016, 13:20
Ja w końcu przyznaję rację wszystkim Paniom z youtube, które mówią, że to co jemy odbija się na naszej skórze- zmieniłam fast food na zielone soczki jak na przykład http://fitday.eu/ i widze różnicę, sporą. Przede wszystkim moja skóra ma taki młodzieńczy blask, coś o czym wcześniej mogłam pomarzyć nawet z butelką rozświetlacza wylaną na twarz : P

Gusia88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 17 Października 2016, 14:29
A jaką macie skórę? Jeśli suchą to najlepiej stosować różne olejki. Najbardziej polecam olejek kukurydziany - http://olej-kukurydziany.pl Poczytajcie sobie o nim, ma dużo właściwości.

alina66

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 14 Kwietnia 2017, 09:59
Ostatnio moja przyjaciółka poleciła mi nowość na polskim rynku Idea Toscana https://biolinea.pl/. Ona już miała okazję ich próbować i mówi, że na jej dość problematycznej cerze sprawują się całkiem dobrze. Znacie tą markę ?

Magiczna

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pielęgnacja skóry twarzy
dnia: 16 Sierpnia 2017, 13:50
Hej a moja koleżanka chodzi do http://adarasalon.pl/o-nas-salon-fryzjerski-i-gabinet-kosmetyczny-gdynia  oczywiście w Gdyni jest tylko tak najlepszy salon kosmetyczny , ostatnio była na mikrodermabrazji i jest bardzo zadowolona , powiedziała że już tylko tam będzie chodzić i ja również się tam przejadę, polecamy.