Autor Wątek: In vitro  (Przeczytany 25696 razy)

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
In vitro
dnia: 30 Czerwca 2015, 21:33
Drodzy, ciekawi mnie, jakie jest Wasze zdanie w całej obecnej dyskusji na temat in vitro?

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 30 Czerwca 2015, 22:28
Osobiście jestem zszokowana docierającymi do mnie słuchami, że in vitro miałoby być zakazane. To jest bardziej niż obużające. Nawet nie wiem jak to nazwać. Ja sama jak najbardziej jestem za taką możliwością, zwłaszcza, że problemy z płodnością stają się powoli chorobą cywilizacyjną.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 01 Lipca 2015, 10:02
Ja też jestem za . Zresztą ja też wiem że będę miała problemy z zajściem w ciąże , według lekarzy jest 50%szans może mniej a oboje bardzo chcemy mieć dzieci i dla nas jedynym rozwiązaniem jest właśnie metoda In vitro i nie widzę w niej nic złego , moja znajoma ma dzisiaj 2letnie bliźniaki właśnie za pomocą tej metody przyszły na świat i są jak najbardziej zdrowe rozwijają się prawidłowo . oprócz najbliższych nikt nie wie jak przyszły na świat

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 01 Lipca 2015, 16:36
 będę miała problemy z zajściem w ciąże , według lekarzy jest 50%szans 
Mela wybacz pytanie ale zastanawiam się jak zn. skąd można się wcześniej dowiedzieć nt. takich szans, bo sama bym chciała wiedzieć jak to jest. Skąd lekarze wiedzą, jeśli para się jeszcze nie starała.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 01 Lipca 2015, 20:38
Wyliczają na podstawie przebytych chorób u kobiety leczenia schorzeń itd , jeśli np miałaś guzki albo coś takiego odpowiednio spadają szansę na prawidłową zdrową ciąże.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 01 Lipca 2015, 23:45
Ja jestem za in vitro a przeciw osobom, które chcą jego zabronić. Fanatyzm i tyle!!!

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 02 Lipca 2015, 10:17
ostatnio usłyszałam że : "to jest dziecko bez duszy, ono nie ma prawa istnienia" dlatego księża odmawiają ochrzczenia takiego dziecka.  tego nie rozumiem jak można segregować dzieci w ten sposób na dobre i złe . moja znajoma też miała z tym problem , Oni są wierzący , kiedy szła prosić o chrzest zawsze mówiła prawdę , któryś ksiądz powiedział jej że "to nie jest dziecko to jest kawałek mięsa bo nie jest zrodzony wolą Boga" potem długo nie chciała iść do kościoła ale w końcu dzieci były ochrzczone , przez księdza który do dziś nie wie że są z invitro .

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 22 Sierpnia 2015, 23:07
 "to nie jest dziecko to jest kawałek mięsa bo nie jest zrodzony wolą Boga" potem długo nie chciała iść do kościoła ale w końcu dzieci były ochrzczone , przez księdza który do dziś nie wie że są z invitro .
Nóż się w kieszeni otwiera, takie słowa nie są zgodne z chrześcijańskim miłosierdziem, którego w księżach powinno być najwięcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To skandal! I jeden z powodów, dla których już dawno odwróciłam się od Kościoła.

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 23 Sierpnia 2015, 19:09
"to jest dziecko bez duszy, ono nie ma prawa istnienia" 
Dziecko bez duszy?? Ciekawe co na to Biblia.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 24 Sierpnia 2015, 13:45
Księża powołują się na zapis w biblii : "idźcie i rozmnażajcie się" i tłumaczą to w ten sposób że to Bóg w odpowiednim czasie obdarzy cię potomstwem a  skoro Bóg nie dał Ci dziecka to znaczy że nie jesteś godna żeby je mieć. Tak mi ostatnio tłumaczył kolega z seminarium.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 30 Sierpnia 2015, 11:26
Księża powołują się na zapis w biblii : "idźcie i rozmnażajcie się" i tłumaczą to w ten sposób że to Bóg w odpowiednim czasie obdarzy cię potomstwem a  skoro Bóg nie dał Ci dziecka to znaczy że nie jesteś godna żeby je mieć. Tak mi ostatnio tłumaczył kolega z seminarium.
Ja nie wymagam żeby się na to godzili, szanuję odmienne poglądy. Natomiast uważam, że tego typu piętnowanie nie jest zgodne z zasadami chrześcijaństwa i miłością bliźniego.

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 30 Sierpnia 2015, 21:47
nie jest zgodne z zasadami chrześcijaństwa i miłością bliźniego.
Dokładnie!!

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 31 Sierpnia 2015, 21:55
A najlepiej, jakby każdy trzymał się zasady, żeby pilnować swojego życia, nie wtrącać się w cudze, jeśli ktoś swoim postępowaniem nie robi Ci krzywdy.

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 01 Września 2015, 12:28
JEdna rzecz, która mnie irytuje, choć jestem za in vitro, to nazywanie jej metodą leczenia niepłodności. Bo ona nie leczy, tylko pomaga obejść problem.

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: In vitro
dnia: 29 Września 2015, 21:10
JEdna rzecz, która mnie irytuje, choć jestem za in vitro, to nazywanie jej metodą leczenia niepłodności. Bo ona nie leczy, tylko pomaga obejść problem.
Dokładnie. A słyszałyście o naprotechnologii??