Rodzina i dziecko > Planujemy Rodzinę

Instynkt macierzyński

(1/4) > >>

Kasia77:
Czujecie już coś takiego?? Jak to poznajecie? Bo ja się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy faktycznie chcę dziecka czy to raczej presja otoczenia i przyjęłam ich oczekiwania jako swoją potrzebę, której może faktycznie nie mam.

Maksineczka:
Właśnie sama się nad tym zastanawiam. Wydawało mi się, że tak, że czuję taki instynkt. Aż w końcu zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno. Bo jak patrzę na moje koleżanki, które naprawde chcą dziecka, ale tak bardzo go pragną jak niczego innego, to sobie myślę, że ja po prostu lubię dzieci, a nie, że chciałabym je już mieć.

Jagodaaa:
Ja już bym chciała mieć dziecko. Nie dlatego, bo niby trzeba, nie po to, aby miał mi kto "na starość podać szklankę wody". Po prostu. Chciałabym.

Marta:

--- Cytat: Kasia77 w 22 Sierpnia 2015, 23:09 --- Bo ja się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy to raczej presja otoczenia 

--- Koniec cytatu ---

Mam dokładnie to samo!

Kasztanka:
No ja kilka godzin po ślubie zaczęłam odczuwać taką presję od ciotek, babć itd. "No to kiedy dziecko" było jednym z najlżejszych pytań. Myślę, że to bardzo nieeleganckie i niedelikatne pytać tak ludzi, bo może są np. bezpłodni i to dla nich tragedia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej