Autor Wątek: Intercyza  (Przeczytany 8458 razy)

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Intercyza
dnia: 30 Maja 2015, 10:57
Jakie są Wasze opinie na temat podpisywania intercyzy przed ślubem? A może sami zdecydowaliście się na jej podpisanie?

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 30 Maja 2015, 11:39
Ja osobiście nie popieram podpisywania intercyzy, Uważam że ślub ma połączyć dwie osoby w jedną rodzinę , a dla mnie w rodzinie wszystko jest wspólne . Nie chce żeby było mój telewizor , twój samochód , Moja lodówka, twoja pralka. Nasza pralka , nasza lodówka. Wszystko ma być nasze wspólne. Nasze pieniądze to i długi nasze wspólne . Nie chce wspólnego życia zaczynać od podziałów .

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 30 Maja 2015, 13:18
Dokładnie tak samo myślę. Do tego wydaje mi się, że to tak, jakby zaczynać małżeństwo od myślenia o rozwodzie.

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 30 Maja 2015, 21:12
A ja aż tak bardzo się nie wzdrygam przed intercyzą. My nie podpisujemy, ale nie miałabym nic przeciwko, gdyby mój narzeczony mi to zaproponował. Jakoś tak baaardzo realistycznie podchodzę do życia i wiem, że teraz się kochamy, ale różnie to może być.

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 31 Maja 2015, 12:35
Mi by było przykro, gdyby mój narzeczony zażądał podpisania intercyzy. To tak, jakby myślał, że chcę go oszukać, albo biorę z nim ślub dla pieniędzy.

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 01 Czerwca 2015, 09:17
A ja tam w sumie nie mam nic przeciwko. Zaufanie, zaufaniem, a jednak w życiu może różnie się ułożyć, widziałam bardzo zakochane pary, a po kilku, kilkunastu latach rozwód i ciągnące się latami sprawy o podział majątku.

alina66

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 23 Czerwca 2016, 14:38
Jeśli w takim przypadku są wam potrzebna tłumaczenia przysięgłe, bo np. planujecie ślub z obcokrajowcem, to te namiary mogą się Wam przydać- http://hermeneus.pl/tlumaczenia-przysiegle/.

Gusia88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Intercyza
dnia: 01 Lutego 2018, 15:31
Ja myśle, ze warto spisać intercyzę przed ślubem. Jak nie wiecie co i jak to polecam skontaktować się z prawnikami - http://kancelariaea.pl/uslugi . W życiu różnie bywa, wiec na pewno trzeba byc zapobiegliwym i takie kwestie ustalać już wcześniej.