Autor Wątek: Ślub i... cmentarz  (Przeczytany 10721 razy)

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Ślub i... cmentarz
dnia: 26 Lipca 2015, 12:33
Czy ktoś z Was ma taką sytuację, że rodzic jego/jej albo wybranka/i  serca nie żyje i rodzina namawia, aby w dniu ślubu (!!!)  jechać na cmentarz po 'Błogosławieństwo"?

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 26 Lipca 2015, 14:41
Moja koleżanka uparła się żeby w dniu ślubu pójść na cmentarz na grób jej ojca tuż przed ceremonią w kościele i tam miała też robione zdjęcia i nagranie jako element błogosławieństwa i też znalazło się na płycie z wesela zaraz po tym jak błogosławiła ją matka w domu było pokazane jak składa kwiaty i płacze nad grobem ojca. 

Ja osobiście nie mam takiej sytuacji,  Ja za to w niedziele popołudniu wybieram się na grób moich dziadków, całe dzieciństwo kojarzy mi się z nimi więc dla mnie to naturalne że po wszystkim pójdę do nich z kwiatami, tak też zrobiła moja siostra. Z kwiatów które dostała na ślub złożyłyśmy kilka dużych bukietów które zaniosłyśmy na grób dziadków.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 27 Lipca 2015, 15:49
Z kwiatów które dostała na ślub złożyłyśmy kilka dużych bukietów które zaniosłyśmy na grób dziadków.
Piękny gest!

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 02 Sierpnia 2015, 21:43
Tak, słyszałam o takim zwyczaju, sama w rodzinie bezpośrednio się z czymś takim nie spotkałam, ale byłam na kilku ślubach, w dniu których były odwiedziny na cmentarzu. Dla mnie to jednak zbyt przygnębiające.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 03 Sierpnia 2015, 18:37
Nikogo nie obrażając  mnie to się zdaję trochę na pokaz... Rozumiem że panna młoda potrzebuje "błogosławieństwa" rodziców i jeśli jedno z nich nie żyje na pewno pójdzie na cmentarz ale robienie z tego szopki pod film weselny jest dla mnie żenujące.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 03 Sierpnia 2015, 21:50
Tata mojego K. nie żyje i jedziemy na cmentarz, ale dzień wcześniej. Jakoś nie wyobrażamy sobie oboje psuć radosnej atmosfery cmentarzem.

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 04 Sierpnia 2015, 06:52
My nie mamy takiej sytuacji a gdybyśmy mieli to bym nie chciała w dniu ślubu iść na cmentarz, niemniej jestem w stanie zrozumieć osoby, które to robią i wierzę, że nie zawsze jest to robione na pokaz, bo często nikt o tym nie wie, nie są robione zdjęcia itd.

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 04 Sierpnia 2015, 22:57
No właśnie rozumiem wizytę na cmentarzu, ale w dniu ślubu, w sukni ślubnej dreptać między mogiłami, a później na wesele... jakoś mi się to nie klei.

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 30 Sierpnia 2015, 21:44
OK, czyli nie jestem w swojej opinii odosobniona.

magdalina

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 07 Listopada 2015, 12:58
U nas w rodzinie para młoda dzień przed ślubem jechała na cmentarz po błogosławieństwo.

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ślub i... cmentarz
dnia: 28 Grudnia 2015, 21:09
Błogosławieństwo na cmentarzu?