Autor Wątek: Wesele a zaręczyny - czas  (Przeczytany 7823 razy)

Kasztanka

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Wesele a zaręczyny - czas
dnia: 28 Lutego 2015, 23:06
Mam pytanie - jak dużo czasu od zaręczyn, minęło w Waszym przypadku do konkretnej daty ślubu? Pytam również dlatego, bo moja koleżanka zaręczyła się pół roku temu, a jej facet pytany o ślub mów: nie ma co jeszcze o tym myśleć, może za kilka lat... i trochę dziwne mi się to wydaje.

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wesele a zaręczyny - czas
dnia: 01 Marca 2015, 00:27
U nas to w sumie najpierw była decyzja o weselu - a później zaręczyny :) Ale my dziwni jesteśmy...
A co do Twojej koleżanki, to mi trochę pachnie "psem ogrodnika". Myśli, że "zaklepał" i jego. A ślub nie wiadomo kiedy.

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wesele a zaręczyny - czas
dnia: 01 Kwietnia 2015, 06:58
U nas to trzy lata. Chcieliśmy szybciej ale życiowe wydarzenia przedłużyły czas oczekiwania na ślub.

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wesele a zaręczyny - czas
dnia: 28 Kwietnia 2015, 11:21
U nas to będzie dwa i pół roku ,bo 13.01.2014 się zaręczyliśmy (moje urodziny) a ślubujemy 18.06.2016r .

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
U nas to będzie dwa i pół roku ,bo 13.01.2014 się zaręczyliśmy (moje urodziny) a ślubujemy 18.06.2016r .
Czyli "13" to dla Ciebie szczęśliwa liczba :)

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Nawet bardzo :p ale to był akurat poniedziałek , nie piątek :)

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

rudamyszka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
A u nas nie bylo zareczyn:) podjelismy decyzje o slubie za 3 miesiace i juz:) nie wiem jakby to mialo wygladac ze przyszly maz pyta mnie czy wyjde za niego skoro juz ustalilismy date slubu:)

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
A u nas nie bylo zareczyn:) podjelismy decyzje o slubie za 3 miesiace i juz:) nie wiem jakby to mialo wygladac ze przyszly maz pyta mnie czy wyjde za niego skoro juz ustalilismy date slubu:)
Ja też uważam, że to by było bez sensu, choć i takie sytuacje znam. Serio. Zaręczyny jako sztuka dla sztuki, albo dlatego, że tak wypada. Najpierw para ustaliła, że bierze śłub, była data, wszystko zarezerwowane, nawet suknia ślubna wybrana i potem zaręczyny. Że niby wielka niespodzianka. ;)

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
W tej sytuacji zaręczyny są wręcz śmieszne.. Moja koleżanka też tak miała , Dowiedziała się że jest w ciąży ustalili że w związku z tym ślub będzie za 2 miesiące bo nie będzie widać a miesiąc przed ślubem on przyjechał z pierścionkiem i "nikt się nie spodziewał" .

Co innego kiedy facet najpierw się oświadcza potem jest decyzja że ślub będzie i kiedy. Skoro już ustalone to nie ma co robić cyrków.

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
W tej sytuacji zaręczyny są wręcz śmieszne.. Moja koleżanka też tak miała , Dowiedziała się że jest w ciąży ustalili że w związku z tym ślub będzie za 2 miesiące bo nie będzie widać a miesiąc przed ślubem on przyjechał z pierścionkiem i "nikt się nie spodziewał" .


Znam bardzo podobną sytuacją,  z tym, ze zaręczyny były tydzień przed ślubem :)

Gusia88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wesele a zaręczyny - czas
dnia: 16 Listopada 2021, 23:21
A jak wyglądały Wasze zaręczyny? U mnie bez żadnych super tematów, mąż po prostu zapytał pewnego wieczoru, bez kwiatów ani nic i tyle. Teraz mój brat chce się jakoś zimą oświadczyć i szuka pomysłu. Pomyślałam, że może w górach na takim kuligu - http://kulig-zakopane.eu/ . Co sądzicie o takiej opcji? Chyba będzie całkiem romantycznie, co nie?

Walentowicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wesele a zaręczyny - czas
dnia: 20 Lutego 2022, 23:20
W jakim miesiącu mieliście ślub lub planujecie ślub? Ja tutaj http://www.digital-photography.pl/slub-w-grudniu-jakie-sa-zalety/ czytam o zaletach grudniowych ślubów. Wiem, ze nie są one jakoś szczególnie popularne ale taki ślub w klimacie świąt, zimy chyba też może być piękny, co nie? Jak uważacie?