Autor Wątek: Budżet domowy  (Przeczytany 12389 razy)

Jagodaaa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Budżet domowy
dnia: 04 Stycznia 2015, 14:46
Jak będziecie po ślubie dzielili się wydatkami? Planujecie mieć jedno konto czy jak do tej pory dwa osobne i dzielić wszelkie wydatki?

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 04 Stycznia 2015, 16:34
Czasem też się nad tym zastanawiam... ale w sumie już teraz żyjemy i mieszkamy razem, każdy ma osobne konto, kupujemy różne rzeczy do mieszkania, wyjeżdżamy razem w różne podróże i jakoś to się sprawdza. Nigdy nie mieliśmy kłótni o finanse,

Maksineczka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Reputacja +7/-0
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 11 Stycznia 2015, 23:04
Kurcze, zawsze byłam bardzo niezależna i nie wyobrażam sobie mieć jednego konta.... ale dzielić się wszystkim po połowie jak studenci... to też mi nie pasuje...

Marta

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja +6/-0
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 13 Stycznia 2015, 16:52
Kurcze, zawsze byłam bardzo niezależna i nie wyobrażam sobie mieć jednego konta.... ale dzielić się wszystkim po połowie jak studenci... to też mi nie pasuje...

No właśnie mam dokładnie to samo :/

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 20 Stycznia 2015, 21:32
Ja mam trochę inaczej. Tzn też jestem niezależna, ale wychowałam się w domu, gdzie rodzice naprawdę mili jeden portfel, nic nie dzielili na moje, t\Twoje, wszystko było wspólne i jakoś nie wyobrażam sobie, żeby u mnie było inaczej... chyba nie wyobrażam sobie ;)

Mela

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 11 Maja 2015, 17:01
My od początku odkąd razem zamieszkaliśmy (wtedy tylko on pracował ja się uczyłam) mieliśmy "jeden portfel" dzięki temu mogłam robić zakupy nie prosząc go o pieniądze, kiedy zaczęłam pracować zasada została ta sama tylko budżet większy , każde ma swoje konto na które wpływa wypłata ale kasa wspólna i nigdy nie było kłótni . Nie kontrolujemy wzajemnie tego na co to drugie wydaje pieniądze ale wiem ile miał wypłaty i ile zostaje mu na koniec miesiąca i to samo działa w drugą stronę . Dla nas ten układ jest idealny

"Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość."

Kasia77

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 27 Maja 2015, 22:14
My od początku odkąd razem zamieszkaliśmy (wtedy tylko on pracował ja się uczyłam) mieliśmy "jeden portfel" dzięki temu mogłam robić zakupy nie prosząc go o pieniądze, kiedy zaczęłam pracować zasada została ta sama tylko budżet większy , każde ma swoje konto na które wpływa wypłata ale kasa wspólna i nigdy nie było kłótni . Nie kontrolujemy wzajemnie tego na co to drugie wydaje pieniądze ale wiem ile miał wypłaty i ile zostaje mu na koniec miesiąca i to samo działa w drugą stronę . Dla nas ten układ jest idealny
No i właśnie o czymś takim mówię :)

alina66

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja +0/-1
    • Zobacz profil
Odp: Budżet domowy
dnia: 14 Września 2016, 12:00
Nasz budżet po ślubie może i nie jest za duży, ale co zrobić. Tak czy siak - przeprowadzamy się i może polecicie dobre firmy, które sprzedają sprzęt AGD. Potrzebuję odkurzacza i zastanawiam się nad tym, aby skorzystać z tej oferty: http://www.hoover.pl/ - może znacie? Znajomi mówią, że sprzęt tej firmy jest dobrej jakości, a w AGD zawsze dobrze zainwestować troszkę więcej. I jeszcze jedno pytanie: lepiej kupić odkurzacz z workiem czy bez?